İzmir Hediyelik Eşya Önerileri

İzmir Hediyelik Eşya Önerileri

İzmir Hediyelik Eşya Önerileri

Arkadaşlarınıza, ailenize kısacası sevdiklerinize İzmir’den ayrılırken geçirdiğiniz süre boyunca İzmir’i temsil eden ve İzmir’e ait olan küçük hediyelik eşyalardan alarak onları mutlu ve özel hissettirebilirsiniz. Böylece İzmir’de yaşadığınız anılara onları da ortak edebilirsiniz. İzmir hediyelik eşya önerileri yazımızda sizlere tüm bunlardan bahsedeceğiz.

İzmir Hediyelik Eşya Önerileri

  • İzmir Saat Kulesi

İzmir’e özgü ve İzmir’in sembolü haline gelen “Saat Kulesi” ziyaret edenlerin listelerindeki ilk sırayı almaktadır. Sizde sevdiklerinize Saat Kulesinin heykelciğini alabilirsiniz. Bu heykelcikleri Konak’ta bulmanız mümkündür.

  • Yağlı Boya, Tablo, El Yapımı Hediyelik Eşyalar

Bu hediyelik eşyalar en anlamlı ve değeri maddiyatla ölçülemeyecek kadar özel olan hediyeler arasına girmektedir. Elde yapıldığı için ardında emek, sabır ve sevgi olan, bu sayede sevdiklerinizi daha özel hissettirebileceğiniz hediyelerdendir. Bu gruptaki hediyeleri de Kemeraltı çarşısında bulmanız mümkündür.

  • Şirince Şarabı

Eğer yolunuz bir gün Şirince’ye düşerse, Şirince’nin mükemmel doğasında vakit geçirdikten sonra sevdiklerinize el yapımı olan Şirince Şarabı alabilirsiniz.

  • İzmir’in Tarihi Hakkındaki Kitaplar

Güzel İzmir’in güzel tarihi hakkında bilgi edinebileceğiniz ve sevdiklerinize götürebileceğiniz naçizane hediyelerdendir. Bu kitapları belediyenin Kent Kütüphanesinden alıp sevdiklerinize hediye etmenizi tavsiye ederiz.

  • Ödemiş İpekli Dokumaları

Geleneksel kumaşlar içinde yer alan Ödemiş İpekli Dokumaları saf ipekten üretilir. Tarihi Efeler dönemine dayanmaktadır. İzmir’de özellikle Kemeraltı Çarşısında kolayca bulabilirsiniz.

  • Görece Nazar Boncukları

İzmir’in tatlı ve şirin bir kenti olan Görece müthiş doğasının tadını çıkardıktan sonra birbirinden güzel birçok nazar boncuklarından birisini ya da birkaçını sevdiklerinize alabilirsiniz.

Ayrıca dünya kültür miras listesine aday gösterilen nazar boncuğumuz İzmir’in de simgesi olarak logosunu süslemektedir.

izmir hediyelik eşya önerileri

  • İğne Oyaları

İzmir’e özgü İzmirli hanımların ve genç kızların trendi haline gelen iğne oyası birçok model ve çeşitleri arasından sevdiklerinize hediye olarak alabileceğiniz şirin hediyelerdendir. Bu hediyeleri de Kemeraltı Çarşısında kolayca bulabilirsiniz.

  • Kartpostallar

İzmir’den küçük kesitler barındıran bu renkli ve şirin kartpostalları İzmir’de herhangi bir sokakta karşılaşıp alabilirsiniz.

  • Magnetler

Buzdolaplarının vazgeçilmez kapak süsleri olan magnetler üzerlerinde hem İzmir’e özgü figürleri barındırırken hem de yaşam alanlarına renk ve neşe katarlar.

Sizler için hazırladığımız bu listede İzmir hediyelik eşya önerileri hakkında bilgi verdik. Sevdiklerinize ve kendinize güzel bir hatıra bırakmak için tüm bunları tercih edebilirsiniz. Ayrıca İzmir’e gelmeyi düşünüyor ve ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız buraya tıklayarak İzmir gezi rehberi yazımıza göz atabilirsiniz.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir