İzmir Gece Hayatı Nasıldır? Neler Yapabilirsiniz?

İzmir Gece Hayatı Nasıldır? Neler Yapabilirsiniz?

İzmir Gece Hayatı Nasıldır? Neler Yapabilirsiniz?

Tatil için İzmir’e geldiniz. Ve arkadaşlarınız ile eğlenmek istediniz, akıllara gelen ilk soru ise “İzmir Gece Hayatı Nasıldır?”  olmuştur. İzmir gece hayatı nasıldır? Eğlence hayatı genelde bar, kafe, gece kulübü, meyhane ve diskolardan geçer. İzmir nüfusu bakımından Ege’nin en kalabalık şehridir. İzmir’de güneşin batışı ile birlikte gece hayatı başlar ve sabah saatlerine kadar eğlence tüm hızıyla devam eder.

İzmir’de gece hayatını 3 ana bölüme ayırabiliriz bunlar;

  • Alsancak
  • Karşıyaka
  • Bornova

Bu 3 bölümün hepsi baş döndüren güzellikte ve eğlencede olan mekanlardır.

İzmir Gece Hayatı

Alsancak Gece Hayatı

İlk önce Alsancak’a gittiğinizde Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde yürüyün, saatler ilerlerken güzel bir yemek yiyerek karnınızı güzelce doyurun daha sonra arkadaşlarınızla aranızda bir seçim yapmalısınız; bar, gece kulübü, meyhane mi yoksa disko mu? Arkadaşlarınızla anlaştıktan sonra sabaha kadar eğlenebileceğinize ve geldiğinize pişman olmayacağınız ve her zaman hatırlayacağınız mükemmel bir gece ile İzmir’in tadını çıkarabilirsiniz.

izmir gece hayatı nasıldır

Karşıyaka Gece Hayatı

Size önereceğimiz ikinci seçenek ise Karşıyaka’dır. Karşıyaka, İzmir’in en ünlü ilçelerinden biri olarak bilinmektedir. Arkadaşlarınız ile eğlenmek için geldiniz ve ilk olarak Mavişehir’den Karşıyaka’nın tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. Hem güzel, kaliteli vakit geçirirken hem de arkadaşlarınız ile sohbet edebilirsiniz. Saatler akşama doğru ilerlerken Karşıyaka Çarşısı’nda güzel bir yemek yedikten sonra Karşıyaka gece hayatına yavaş yavaş geçebilirsiniz. Birçok tatlı vakit geçirebileceğiniz mekanlar ve baş döndüren gece kulüpleri ile sabaha kadar eğlenebilir İzmir’in en güzel ilçelerinden biri olan Karşıyaka’nın tadını çıkarabilirsiniz.

Bornova Gece Hayatı

İzmir’in büyük ve öğrenci başkenti haline gelen Bornova da gece hayatı bakımından pek çok alternatif sunmaktadır. Bornova gece hayatı, Türkiye’de en rahat eğlenebileceğiniz, kimsenin size karşı rahatsız edici hareketlerde bulunmadığı ve birçok insanın arkadaşları ile vakit geçirdiği bir şeyler içip sohbet ettiği eğlence, sabahın ilk ışıklarına kadar süren bir ilçesidir.

Alaçatı Gece Hayatı

alaçatı gece hayatı

İzmir merkeze uzak ama gece hayatı olan diğer bir ilçesi ise Çeşme/Alaçatı’dır. Burası yaz ayları turistlerin akın ettikleri bir yer olup Ege’de yaz aylarında eğlencenin en önemli adresi denilebilecek bir yerdir. Hem masmavi denizi ile hem de eğlenceli gece hayatı ile Alaçatı insanların ilgi odağı halindedir. Eski evleri, harika tatlı insanları ile çok güzel bir eğlence hayatına atılabilirsiniz.

İzmir gece hayatı çok daha fazlasını içeriyor. Biz size belirli başlı hatlarıyla bahsettik. Bu bahsettiklerimiz ile vakit geçirirken kendinizi yine çok güzel eğlence yerlerinde bulabilirsiniz. İzmir’de eğlencenin sınırı yoktur. Bunun farkına siz de kolayca varacaksınız. Ayrıca İzmir’i sadece gece hayatından ibaret sanmayın. Çok detaylı bir gezi planınız için İzmir Gezi Rehberi yazımıza göz atabilirsiniz.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir